Tabliczki do znaków drogowych T-16

Warto wiedzieć, że znaki drogowe można uzupełniać o inne informacje, które umieszcza się na specjalnych tabliczkach. Można zaobserwować m.in. tabliczki do znaków drogowych T-16, które wskazują na miejsca wyjazdu tych pojazdów uprzywilejowanych, które są pokazane na tabliczce. Trzeba zauważyć, że spotykane są pewne odmiany tych tabliczek.

Jedną z nich jest tabliczka T-16, której zadaniem jest wskazywanie miejsca wyjazdu pojazdów strażackich. Funkcjonuje również tabliczka do znaków drogowych T-16a, której funkcja polega na informowaniu, w którym miejscu znajduje się wyjazd karetek pogotowia. Te tabliczki można umieszczać samodzielne, ale mogą one też towarzyszyć znakowi A-30 inne niebezpieczeństwo w odległości, która jest ustalona dla znaku ostrzegawczego. Ma to szczególne znaczenie wówczas, gdy w pojazdach uprzywilejowanych w momencie włączenia się do ruchu uruchamiana jest specjalna sygnalizacja świetlna. Na tabliczkach do znaków drogowych T-16 znajduje się żółte tło wraz ze stosowną symboliką.

Witaj na moim blogu o samochodach! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji zaczerpniętych z mojego doświadczenia pracy jako kierownika serwisu samochodowego. Motoryzacja to duża cześć mojego życia zarówno praca jak i pasja. Zapraszam do czytania artykułów i komentowania!